Výzvy a hrozby kybernetickej bezpečnosti v inteligentných mestách aj v postpandemickej ére

Jun 1, 2021

9:00

Virtual

90 min.

Aktuálna situácia okolo pandémie akceleruje do značnej miery aj digitalizáciu miest, o ktorej hovoríme už niekoľko rokov. Do praxe sa však dostáva vo väčšom meradle až v dôsledku paniky, ktorá vznikla v kontexte tejto zložitej situácie. Digitálnu transformáciu posúva do reality v značne skrátenom čase. Tu vzniká príležitosť na kybernetické útoky, ktoré môžu ohroziť osobné údaje a systémy zo všetkých oblastí nášho života, čo môže mať ďalekosiahle negatívne dopady, ak jej nebudeme venovať patričnú pozornosť.

Kybernetické útoky budú mať v budúcnosti obrovský ekonomický dopad na štátne inštitúcie a miestne samosprávy. Miestne vládne inštitúcie sa stávajú čoraz ľahším cieľom a bojujú proti vysoko sofistikovaným phishingovým útokom, ktoré predstavujú škodliví hackeri.

Útoky hrozia vo všetkých častiach v rámci komunity vrátane školstva, presadzovania práva, zdravotníctva a veľa ďalších oblastí. Prostredníctvom sociálneho inžinierstva môže jediné kliknutie vystaviť celú databázu citlivých informácií hackerom. Výsledkom toho môžu byť finančné straty vo výške miliónov € spolu s tisíckami neoceniteľných a dôverných záznamov.

Aké kybernetické výzvy nás v budúcnosti čakajú? A aké sú hrozby, ak túto bezpečnosť podceníme?

 • Adam Lojkó (SK)

  SHIELD TECH

 • Dan Jiránek (CZ)

  SMART ČESKO, Svaz měst a obcí ČR

 • Ivan Makatura (SK)

  Asociácia kybernetickej bezpečnosti

 • Andrej Kóňa (SK)

  Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave

 • Adam Keseg (SK)

  Prosman&Pavlovič

TechEvents 2021. All rights reserved